BİYOGRAFİ

Dr Baransel Saygı

Prof. Dr. Baransel Saygı Kimdir?

Prof. Dr. Baransel Saygı, 1971’de Balıkesir’de doğdu. Babasının subay olması sebebiyle farklı şehirlerde eğitim hayatına devam etti. Liseyi, burslu olarak okudu.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İngilizce Tıp’tan 1996 yılında mezun oldu. Aynı yıl Marmara Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim dalında uzmanlık eğitimine başladı ve ihtisasını 2001’de tamamladı. Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak TCSB Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzun yıllar hizmet verdi. 2010 yılında girdiği Doçentlik sınavını başararak Doçent Doktor ünvanını aldı. Yine 2013 yılında sınavla Eğitim Görevlisi oldu. Dr. Saygı, 2017 yılında ise Profesör Doktor ünvanını aldı.

Dr. Saygı, Artroplasti Protez cerrahisi alanında zor vakalarda (primer, zor diz - kalça, displastik kalça çıkığı zemininde protez uygulamaları ve revizyon diz – kalça protezi)  dahil olmak üzere ileri düzeyde hizmet vermektedir. Yine, Spor Yaralanmaları ve Artroskopik Cerrahi, ilgi alanları arasında olup diz, omuz, ayak bilek, dirsek ve kalça cerrahilerinde başarılı sonuçlara imza atmaktadır.